Подарунки Грузинського Патріарха Іллі ІІ у Музеї Блаженнішого Митрополита Володимира

Подарунки Грузинського Патріарха Іллі ІІ у Музеї Блаженнішого Митрополита Володимира

Ілля ІІ (Гудушаурі-Шіолашвілі) – 80-й Святіший і Блаженніший Католикос-Патріарх всієї Грузії. З Митрополитом Володимиром Грузинського Патріарха Іллю пов’язували давні та дружні взаємини. Вони були знайомі з часів навчання майбутнього Патріарха у Московських духовних школах (випускник 1960-го року). Владика Володимир пригадував ті часи: «Це була дуже молода, рухлива і красива людина з прекрасним голосом. До речі, напевно, мало хто знає, що він хороший музикант, грає на кількох музичних інструментах, і при цьому не просто цінує творчість, але і сам складає молитви і церковні гімни».

Майбутні Патріарх Ілля та Митрополит Володимир на форумі. Початок 1970-х років
Майбутні Патріарх Ілля та Митрополит Володимир на форумі. Початок 1970-х років

1978 року Патріарх Ілля був гостем Московської духовної академії. Ректор архієпископ Димитрівський Володимир сердечно привітав високого гостя і вручив диплом Почесного члена академії. Тоді ж Грузинський Первосвятитель нагородив владику Володимира орденом Грузинської Православної Церкви святої рівноапостольної Ніни II ступеня.

Архієпископ Володимир та Патріарх Ілля. 1978 рік
1978 рік

У 1980-х роках архіпастирі впродовж місяця перебували у Індії, де подорожуючи містами та селами, познайомилися з унікальними пам’ятками, які місцеві жителі шанують і бережуть. Зі спогадів Його Блаженства: «Владика Ілля – дуже цікавий, прекрасний співрозмовник і співмолитовник. Пам’ятаю, був у житті період, насичений нашими з ним богословськими бесідами. Ми відвідали багато держав, де брали участь у різноманітних християнських форумах».

Патріарх Ілля та митрополит Володимир у Індії. друга половина 1980-х років
Патріарх Ілля та митрополит Володимир у Індії. Друга половина 1980-х років

1988 року, у рамках святкування 1000-річчя Хрещення Русі, митрополит Володимир співслужив Патріарху Іллі та предстоятелям інших Церков за Божественною літургією у місті Володимирі.

Роки Предстоятельства Митрополита Володимира

1992 року Грузинський Патріарх Ілля II привітав Митрополита Володимира з обранням Предстоятелем Української Православної Церкви. Про дружні взаємини свідчать неодноразові зустрічі й візити Першоієрархів та спільні богослужіння на українській та грузинській землях. У 2007 році Митрополит Володимир відвідав Грузію та разом з главами та представниками всіх Помісних Церков взяв участь у відзначенні 75-річного ювілею та 30-річчя інтронізації Патріарха.

Один з пам’ятних візитів Грузинського Першоієрарха відбувся 2011 року, на річницю Хрещення Русі. Тоді Патріарх Ілля ІІ відвідав Київську духовну академію, місце будівництва Свято-Воскресенського кафедрального собору, помолився у домовій Свято-Миколаївській церкві митрополичої резиденції та на Володимирській гірці, співслужив за Літургією у Києво-Печерській Лаврі.

Владика Олександр та Патріарх Ілля

Наприкінці візиту Його Святість відвідав Спасо-Преображенський собор м. Києва. В той час тривало будівництво дзвіниці, у якій нині розміщується меморіальний Музей Блаженнішого Митрополита Володимира.

Експонати Музею

Сьогодні у Музеї представлено кілька експонатів, пов’язаних з Патріархом Іллєю. Це грамота ордену рівноапостольної Ніни II ступеня, вручена владиці Володимиру 1978 року, та дві панагії, одна з яких, із зображенням святої Ніни, просвітительки Грузії, виконана у техніці грузинської емалі, друга – дерев’яна різьблена, а також настільний хрест.

Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!