Музей Блаженнішого Митрополита Володимира

Музей Блаженнішого Митрополита Володимира засновано для збереження пам’яті про видатного українського ієрарха Православної Церкви. Митрополит Володимир (Сабодан) був 121-им Митрополитом Київським, Предстоятелем Української Православної Церкви, Героєм України.

Музей освячено 14 жовтня 2015 року, а відкрив він свої двері вже невдовзі – 23 листопада, у день 80-річчя Митрополита Володимира, через майже півтора року після його упокоєння. Серед перших відвідувачів – три президенти України: Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко.

Експозицію розгорнули на першому поверсі дзвіниці Спасо-Преображенського собору, що на столичних Теремках. Зазначимо, що Владика Володимир сам звершив закладку цієї споруди у 2011 році. На огляд виставлено все те, що за життя оточувало Митрополита. Серед експонатів – іконостас з домового храму та ікони, перед якими молився Архіпастир, богослужбовий одяг та усе, що слугувало йому під час відправи служб. У окремій вітрині розміщені нагороди Блаженнішого Митрополита Володимира – державні, церковні та отримані від різних громадських організацій. Також тут є документи, історичні фото, власноруч зроблені записи. Кожен експонат унікальний, свідчить про непересічність Владики Володимира та дозволяє краще зрозуміти яким він був.

За час роботи Музей відвідали ієрархи Помісних Православних Церков – Константинопольської, Єрусалимської, Руської, Румунської, Грузинської, Кіпрської, Грецької, Польської, Чеських земель та Словаччини, а також Української Православної Церкви та Православної Церкви України. У Музеї проходять презентації видань, серед них й ті, що стосуються життя і трудів Митрополита Володимира, вечори пам’яті, творчі вечори та інші заходи.

Засновником Музею є Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира.

Музей Блаженнішого Митрополита Володимира
Музей Блаженнішого Митрополита Володимира
Музей Блаженнішого Митрополита Володимира

Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!