Орден святої рівноапостольної Ніни ІІ-ступеня

Орден святої рівноапостольної Ніни ІІ-ступеня

Святі Ніна та Георгій є найбільш шанованими у Грузії святими, та вважаються небесними покровителями цієї країни. У 1963 році, при Патріарху Єфремі ІІ (Сідамонідзе; +1972), на честь цих угодників були засновані найвищі нагороди Грузинської Православної Церкви.

Наступника Святішого Єфрема на кафедрі Грузинських Патріархів Іллю ІІ (Шиолашвілі) пов’язували давні взаємини з Митрополитом Володимиром. Вони були знайомі з часів навчання майбутнього Патріарха у Московських духовних школах (Його Святість – випускник 1960 року). Детальніше про дружбу Першосвятителів можна прочитати тут>>>

Архієпископ Володимир та Патріарх Грузинський Ілля ІІ

Вчергове Патріарх Ілля відвідав Академію 28 лютого 1978 року. В актовій залі, де зібралися викладачі та учні, владика-ректор сердечно привітав високого гостя та вручив йому диплом Почесного члена Академії. У відповідь Грузинський Першосвятитель нагородив архієпископа Володимира орденом Грузинської Православної Церкви святої рівноапостольної Ніни ІІ-ступеня.

Грамота ордену нині експонується в основній залі Музею. Серед інших експонатів, які свого часу були подаровані Патріархом Іллею Митрополиту Володимиру, панагії з образом святої Ніни та Пресвятої Богородиці, настільний хрест.