Пам’ятна медаль Нижньодунайської архієпископії

Пам’ятна медаль Нижньодунайської архієпископії

Нижньодунайська архієпископія – єпархія Румунської православної церкви з центром у місті Галац, що неподалік кордону з Молдовою та Україною. Кафедральним храмом єпархії є архієпископський собор в ім’я святителя Миколая Чудотворця та апостола Андрія Первозваного. Збудований у 1906-1917 роках собор є найбільшою релігійною спорудою та символом Галацу. У ХХ-му столітті храм зазнав руйнувань в наслідок двох землетрусів. У 2006 році відреставрований кафедральний собор урочисто освятили. Того року на честь 100-ліття собору Нижньодунайська архієпископія випустила пам’ятну настільну медаль.

Єпархіальний собор Нижнього Дунаю у Галаці
Єпархіальний собор Нижнього Дунаю у Галаці

Медаль викарбувана зі срібла 925 проби та вкрита позолотою, діаметром 37 мм. На її аверсі зображено головний фасад архієпископського собору та напис по колу «CATEDRALA EPARHIALA A DUNĂRII DE JOS 1906-2006» (Єпархіальний собор Нижнього Дунаю). Нижче храму зазначено ім’я автора дизайну – це скульптур-медаліст Константин Думитреску. На реверсі – зображення гербу єпархії, в центрі якого образ апостола Андрія Первозваного, та напис по колу «SFĂNTUL APOSTOL ANDREI – OCROTITORUL ORAŞULUI GALAŢI A.D. 2006» (Святий апостол Андрій – покровитель міста Галац).

Пам’ятну настільну медаль Нижньодунайської архієпископії Блаженнішому Митрополиту Володимиру подарував архієпископ Нижньодунайський Касіан у 2008 році, коли очолив делегацію Румунської Православної Церкви на святкуванні 1020-річчя Хрешення Київської Русі. Нагадаємо, що владика Касіан відвідав Музей у 2015 році.

Експонується медаль в основній залі Музею.

Рік: 2006

Розмір: діаметр 37мм

Матеріал: срібло, золото

Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!