Монета-пазл «Апостольський талер» – подарунок Румунського Патріарха Даниїла

«Апостольський талер» – монета, присвячена найближчим послідовникам Ісуса Христа – дванадцяти апостолам. Випущена у 2007 році Центральним Банком Ліберії (№00360).

Це незвичайне творіння майстрів-чеканщиків унікальне тим, що зовнішнє коло масивної срібної монети виконано у вигляді «пазла».  Кожна з 12 частин «пазлу» є окремою монетою номіналом 5 ліберійських доларів. Центральна частина – теж окрема монета з номіналом 40 доларів. А загальний номінал становить 100 доларів. Викарбувана зі срібла 999 проби, вагою 1000 г., діаметром 120 мм та тиражем 1000 шт.

Реверс монети має складне зображення, що складається із трьох частин, розділених колами. У центральному колі позолочений образ Ісуса Христа. Друга частина включає чотири сегменти, всередині яких зображені: зверху – Всевидяче око, знизу – Таємна вечеря, ліворуч і праворуч – сцени початку і кінця земного життя Спасителя: Різдво у Вифлеємі та Розп’яття на Голгофі. По краю монети на елементах пазлу зображено 12 апостолів, починаючи з апостола Петра у верхній частині монети, і закінчуючи Юдою в нижній. Реверси як центральної частини, так частин пазлу  містять герб Ліберії, назву грошової одиниці, номінал та рік випуску.

Монета – подарунок до 75-річчя Блаженнішого Митрополита Володимира від Румунського Патріарха Даниїла. Урочистості з нагоди ювілею відбулися у 2010 році у Києво-Печерській Лаврі. Румунську Православну Церкву на святі представив архієпископ Нижньодунайський Касіян, який передав Предстоятелю Української Православної Церкви подарунок та вітальний лист від Патріарха Даниїла.

Монета-пазл «Апостольський талер»

Експонується в основній залі Музею.

ЙОГО БЛАЖЕНСТВУ

БЛАЖЕННЕЙШЕМУ ВОЛОДИМИРУ

МИТРОПОЛИТУ КИЇВСЬКОМУ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ

Ваше Блаженство!

Сердечно поздоровляємо Вас зі святкуванням 75-літньої річниці й запевняємо Вас про нашу братню во Христі любов й глибоку повагу за Вашу віру, відданість і працю на благо Православ’я.

Особистість Вашого Блаженства, а також ваші труди в Україні – діяльність первосвященика, «із людей вибраного, для людей поставленого» (Євр. 5, 1) – проявляє нашу загальну спадщину, а також бажання співробітництва й православно-церковного спілкування, видимим знаком якого є наше співслужіння.

Тісні вікові зв’язки між румунським і українським народами збільшують братню любов і бажання співробітництва в різних сферах діяльності наших Церков. У зв’язку з тим, що сучасна демократія дає можливість обрання шляху, що може суперечити євангельським заповідям, наші Церкви покликані знову й знову свідчити про Євангеліє вічного життя й нагадувати сьогоднішній людині про істинну мету земного життя, тобто стати готовим для прийняття вічного життя через праву віру, святе життя й добрі діяння.

Від імені членів Архієрейського Собору, кліриків і православних віруючих Румунського Патріархату, і від нас особисто, бажаємо вам доброго здоров’я від Бога й успіхів у вашій різнобічній діяльності, на благо Української Православної Церкви.

На многії і благії літа, Ваше Блаженство!

Із братньої в Христі любов’ю й глибокою повагою,

†Даниїл,

Патріарх Румунської Православної Церкви

Вітальний лист Румунського Патріарха Даниїла Блаженнішому Митрополиту Володимиру

Рік: 2007

Розмір: діаметр 120 мм

Матеріал: срібло

Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!