Запонки у вигляді очей - подарунок офтальмолога Сергія Рикова Блаженнішому Митрополиту Володимиру

Запонки у вигляді очей

Блаженніший Митрополит Володимир часто організовував зустрічі фахових офтальмологів і вірних Церкви, особливо у віддалених єпархіях, де чимало людей не мало можливості отримати якісне медичне обслуговування. Сприяння Владики допомогло багатьом людям покращити зір та знову бачити. На згадку про це головний офтальмолог України Сергій Риков подарував Митрополитові запонки у вигляді очей, які зберігаються у відтвореному робочому кабінеті меморіального Музею Архіпастиря.

Безплатні офтальмологічні кабінети при монастирях

З Блаженнішим Митрополитом Володимиром Сергій Риков познайомився у 2001 році. На той момент головний дитячий офтальмолог супроводжував Предстоятеля Української Православної Церкви у поїздці до Святогірського Успенського Зимненського монастиря на Волині. Знайомлячись зі святою обителлю, професор дізнався, що при ній живуть діти-сироти та напівсироти, деякі з них із вадами зору. Першими пацієнтами пана Сергія стали дві черниці. Після двох вдалих операцій виникла ідея створити при Зимненській обителі безплатний офтальмологічний кабінет з найсучаснішим обладнанням. Ідею було реалізовано з благословіння Митрополита Володимира. Відкрили кабінет 26 червня 2004 року. Відтоді там щорічно приймають тисячі хворих.

Ще один такий же кабінет створений в Головчинському жіночому монастирі на Хмельниччині – обителі, де хрестили майбутнього Архіпастиря. Митрополит Володимир передав для облаштування кабінету значну частину коштів та освятив його 9 лютого 2008 року.

«За взаємною домовленістю з професором медицини Сергієм Олександровичем Риковим ми відкрили сьогодні цей кабінет, співробітники якого будуть досліджувати та лікувати найголовніше в людині – зір, що дає їй унікальну можливість бачити цей світ і насолоджуватись ним. Ми молилися і будемо молитися надалі, щоб Господь зцілив від всякої хвороби кожного, хто прийде сюди. Сподіваюсь, що це буде великою підпорою, а для інших – добрим прикладом, який покликані наслідувати всі, особливо у наш складний сьогоднішній час. Тут надаватимуться консультації, лікуватимуться хвороби та досліджуватимуться негативні явища, що інколи заважають людині повноцінно жити», – сказав тоді Його Блаженство.

Сергій Риков про Митрополита Володимира

2010 рік

«У свій час я звернувся до Блаженнішого з такою дилемою: хотів вчитися в Київській семінарії, щоб отримати духовну освіту, а з іншого боку, треба було написати книгу про дитячу офтальмологію, адже в Україні всього 715 дитячих лікарів цієї спеціалізації. Владика сказав: «Лікарю, займайтеся своєю справою». І ось на сьогодні книга написана. Сподіваюся, вона буде підмогою для лікарів»

«Одного разу у мене трапилися неприємності на роботі, я пішов до Митрополита Володимира за благословенням змінити роботу. А він порадив все витерпіти, витримати. І, слава Богу, все налагодилося»

«Чистішої людини ніж Ви, у нашій державі немає. Змінюються політики, змінюється час, а Ви залишаєтеся найчистішою людиною»

2010 рік

Свідоцтво про чудо в операційній за молитвами до Владики Володимира

Окрім того, Сергій Риков розповів історію про зцілення хворого хлопчика за посередництвом Блаженнішого Володимира. В операційній на кілька хвилин перестало битись серце маленького пацієнта. Лікар на той час перебував вдома, а операцію здійснювали його колеги, які стурбовано зателефонували за порадою. Офтальмолог не роздумуючи почав прохати Блаженнішого врятувати дитину, цей випадок стався за місяць після смерті Владики, у серпні 2014 року. Виявилось, що у цей час лікар, яка оперувала хлопчика, також прохала подумки Митрополита про життя пацієнта. За кілька хвилин серце малюка почало битись і його успішно відправили до «Охматдиту».

Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!