23 червня 1966 року Синод визначив архімандриту Володимиру (Сабодану) бути єпископом Звенигородським. Єпископська хіротонія відбулася 9 липня, у день вшанування Тихвінської ікони Божої Матері, в Успенському соборі Троїце-Сергієвої Лаври. Висвячення очолив митрополит Пимен (Ізвєков), згодом Патріарх Московський. Під час висвячення на голову владики було покладене євангеліє XVIII століття.
Надруковане у типографії Києво-Печерської Лаври у 1784 році. Книга складається 318 аркушів, розміром 115 х 95 мм. У XIX столітті примірник було реставровано. Тоді ж була виготовлена його оправа – суцільнокрита, з окуттям. Дошки розміром 165 х 95 х 5 мм з кантами та рантами, поволочені шкірою коричневого кольору, оздобленою литим суцільним окуттям золотого та срібного кольорів; дві шпенькові застібки на вертлюгах, наконечники литі, сюжетні, у вигляді повнофігурних постатей апостолів Петра і Павла шириною 11 мм. На верхній дошці іконографічна композиція «Воскресіння Господнє» в овальному картуші, підтримуваному з боків ангелами; вгорі від нього – Бог Отець та Бог Дух Святий, а внизу – скрижалі Мойсея; в кутах – чотири євангелісти з символами. На нижній дошці композиція «Хрест на Голгофі» – в центрі, в овальному картуші з тернового гілля – Хрест зі знаряддями страстей, у кутах 4 пуклі діаметром 15 мм. На корінці іконографічна композиція «Христос у Гефсиманському саду» та «Гріб Господній».
Форзац верхньої дошки оправи містить підписи ієрархів – учасників єпископської хіротонії Митрополита Володимира, серед яких – митрополит Крутицький і Коломенський Пимен (Ізвєков), митрополит Ленінградський і Ладозький Никодим (Ротов), архієпископ Київський і Галицький Філарет (Денисенко).
Експонується книга у відтвореному робочому кабінеті Архіпастиря.
Рік: 1784
Розміри: 168 х 118 х 58 мм
Основні матеріали: латунь, срібло, папір
Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!