Панагія з образом Пресвятої Трійці - подарунок Архієпископа Афінського Христодула

Панагія з образом Пресвятої Трійці – подарунок Архієпископа Афінського Христодула

Панагія – подарунок Блаженнішому Митрополиту Володимиру від Архієпископа Христодула (Параскеваїдіса; +2008) – одинадцятого Архієпископа Афінського і всієї Еллади.
25 серпня 2001 року, на запрошення Блаженнішого Митрополита Володимира, Архієпископ Христодул на чолі делегації Елладської Православної Церкви прибув до України та очолив святкування 950-річчя Києво-Печерської Лаври. Тоді він доставив для поклоніння мощі святого апостола Андрія Первозванного, наголосивши цим на теплоті відносин між двома народами та державами. Після Літургії у Трапезному храмі прпп. Антонія і Феодосія Печерських Архієпископ Христодул подарував Митрополиту Володимиру панагію з образом Пресвятої Трійці, яка нині експонується в основній залі Музею.

Архієпископ Афінський Христодул та Блаженніший Митрополит Володимир. Трапезний храм Києво-Печерської Лаври, 28 серпня 2001 р.
Архієпископ Афінський Христодул та Блаженніший Митрополит Володимир. Трапезний храм Києво-Печерської Лаври, 28 серпня 2001 р.

Про подальшу підтримку дружніх відносин свідчать численні вітальні листи Першоієрархів. Зокрема, у 2006 році Архієпископ Христодул зазначив: «Ви стали «провiдником слiпих, свiтлом для тих, що в темрявi, наставником нерозумних, учителем дiтей і світильником світу». Все це ми пізнали, бачачи ваше святе життя…». У 2007 році наголосив: «У Вашій особі, Блаженніший Брате, ми всі одностайно визнаємо Доброго Пастиря наших православних братів в Україні та гідного хранителя Святих традицій та Догматів віри Єдиної, Святої, Соборної та Апостольської Церкви».

Панагія виконана з позолоченого срібла 950 проби у Греції. Усередині розміщено квадратний медальйон ручного письма емаллю. На ньому зображено образ Старозавітної Трійці – явлення Трьох Ангелів праотцю Аврааму біля діброви Мамре. Панагія оздоблена огранованими цирконами білого, зеленого, рожевого та синього кольорів різних розмірів та форм, переважно круглої. На зворотному боці нанесено підпис «+ O ΑΦΗNΩN ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ» (Христодул Афінський), логотип ювелірної майстерні та пробу виробу.

Рік: 2000
Розміри: – 185 х 895 х 17 мм
Матеріали: срібло, емаль, циркони

Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!