Пам’ятна монета «1000-річчя заснування Софійського собору»

Пам’ятна монета «1000-річчя заснування Софійського собору»

1000-річчя заснування Софійського собору — пам’ятна монета номіналом 50 гривень, присвячена заснованому в XI сторіччі собору Святої Софії – Премудрості Божої у Києві. Храм відіграв вагому роль у розвитку й становленні міста Києва як духовного, культурного і політичного центру. Софія Київська в усі часи захоплювала своєю величчю і досі справляє надзвичайне враження як видатний витвір архітектури і монументального живопису.

Блаженніший Митрополит Володимир та Блаженніший Патріарх Єрусалимський Феофіл ІІІ у вівтарі Софійського собору
Блаженніший Митрополит Володимир та Блаженніший Патріарх Єрусалимський Феофіл ІІІ у вівтарі Софійського собору

Монета випущена Національним Банком України у 2011 році та належить до серії «Духовні скарби України».  Викарбувана зі срібла 999 проби, вагою 500 г., діаметром 85 мм та тиражем 1000 шт.

На аверсі монети розміщено зображення бань сучасного Софійського собору, макет його реконструкції ХІ ст., орнамент розпису храму, малий Державний Герб України, напис півколом «Національний Банк України», номінал монети та рік карбування. На реверсі монети розміщено стилізовану композицію, яка відтворює фрагмент розписів головного вівтаря — мозаїки ХІ ст. «Оранта» та «Євхаристія», стилізований напис — «Тисячоліття Софії Київської». Верхній одяг Оранти — мафорій — позолочений. Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук. Скульптори: Володимир Атаманчук, Святослав Іваненко.

Пам’ятна монета «1000-річчя заснування Софійського собору» у Музеї

Цей подарунок Блаженнішому Митрополиту Володимиру зберігається в основній залі Музею.

Рік: 2011
Розмір: діаметр 85 мм
Матеріал: срібло

Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!