Пам’ятна медаль «Святий великомученик Феодор Стратилат»

Святий Феодор Стратилат (+319) — ранньохристиянський мученик. Він був стратилатом, тобто воєводою, східноримського міста Гераклея Понтійська, що на чорноморському узбережжі нинішньої Туреччини. Благочестивим життям і покірливим управлінням він викликав до себе прихильність містян, і багато язичників, бачивши його добродійне життя, прийняли Христову віру. За це імператор-язичник піддав Феодора жорстоким мукам та стратив. Пам’ять великомученика відзначається 8/21 лютого та 8/21 червня.

З часів Київської Русі святий Феодор Стратилат вшановується як покровитель міста Кострома (Росія). Це місто є кафедральним утвореної у 1744 році Костромської єпархії Руської Православної Церкви. У 2004 році, до відзначення 260-річчя єпархії було випущено пам’ятну медаль. На її аверсі зображено великомученика Феодора з Феодорівським образом Пресвятої Богородиці у руках та приведено напис «СВ. ВЕЛИКОМУЧЕНИК ФЕОДОРЪ СТРАТИЛАТ ∙ ПОКРОВИТЕЛЬ ГРАДА КОСТРОМЫ». На реверсі – напис «В память 260-летия учреждения Костромской епархии 1744-2004».

Ювілейні урочистості, які відбулися 11 листопада 2004 року у соборному храмі Богоявленсько-Анастасіїного монастиря Костроми, очолив Блаженніший Митрополит Володимир. Кульмінацією стала Божественна літургія у співслужінні ієрархів Антіохійської, Польської та Руської Православних Церков. На згадку про святкування Владиці Володимиру подарували пам’ятну медаль із зображенням великомученика Феодора Стратилата.

Пам’ятна медаль експонується в основній залі Музею.

Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!