Номер газети «Kotimaa» (1992 р.)

Номер газети «Kotimaa» (1992 р.)

«Kotimaa» або «Батьківщина» – церковна та християнсько-суспільна щотижнева газета, що видається у Гельсінкі з 1905 року.

Номер газети від 22 травня 1992 року, зокрема, на 12-13 сторінках висвітлив візит митрополита Ростовського і Новочеркаського Володимира до столиці Фінляндії. Тут митрополит Володимир очолював церковну делегацію у Дев’ятій богословській співбесіді з представниками Євангелічно-Лютеранської Церкви Фінляндії („Сінаппі – IX”). Захід проходив з 19 по 28 травня 1992 року.

Номер газети «Kotimaa» (1992 р.)

Перебуваючи у Гельсінкі, митрополит Володимир дізнався про своє обрання Предстоятелем Української Православної Церкви на Архієрейському Соборі у Харкові. Член делегації професор Костянтин Скурат так розповідав про це:

«Щойно завершився діалог, і нам пощастило вклонитися святиням Фінляндської Православної Церкви. Заходимо в храм Божий, бачимо людину, яка швидко прямує до Владики Володимира, і чуємо голос: «Вас просить до телефону Голова Відділу Зовнішніх Церковних Зносин митрополит Кирил». Через кілька хвилин дізнаємося радісну звістку, і всі дружно співаємо тричі «аксіос!…» Увечері того ж дня делегати Євангелічно-Лютеранської Церкви влаштували урочистий прийом, тепер уже на честь Новообраного Предстоятеля. Привітати митрополита прийшов сам Президент Фінляндії Мауно Койвісто з букетом квітів. Про історичну подію у житті Української Православної Церкви повідомлялося на місцевому телебаченні у вечірньому випуску новин».

Номер газети «Kotimaa» (1992 р.)

Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!