Монета «Віра, Надія, Любов та мати їх Софія»

Монета «Віра, Надія, Любов та мати їх Софія»

Віра, Надія, Любов та Софія — ранньохристиянські мучениці, чиї імена одночасно є й головними християнськими чеснотами. Вони жили в ІІ столітті в Римській імперії. Своїх дочок Софія виховала в християнській вірі й вони виявились сильними та готовими до суворих випробувань. В ті часи були жорстокі гоніння на християн. Віру, Надію та Любов, яким було відповідно 12, 10 та 9 років, заарештували, катували та стратили на очах їхньої матері. Пам’ять мучениць відзначається 17/30 вересня.

«Віра, Надія, Любов та мати їх Софія» – інвестиційна монета із серії «Православні святині» номіналом 2 долари, випущена у 2012 році німецькою компанією JVP InvestmentCoinsGmbH, що спеціалізується на нумізматиці та дорогоцінних металах. Викарбувана зі срібла 999 проби у формі злитку, вагою 31,1 г або 1 тройська унція, розміром 27 х 47 мм та тиражем 3000 шт.

На аверсі монети, більша частина якого вкрита позолотою, розміщено іконографічне зображення святих. На реверсі – портрет королеви Сполученого Королівства Єлизавети II та напис «ELIZABETH II  NIUE 2 DOLLARS   2012».

Монета «Віра, Надія, Любов та мати їх Софія» експонується в основній залі Музею.

Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!