Монета «Підписання Акту про канонічне спілкування»

Монета «Підписання Акту про канонічне спілкування»

Акт про канонічне спілкування між Руською Православною Церквою Закордоном та Руською Православною Церквою Московського Патріархату – документ, який проголосив об’єднання РПЦЗ та РПЦ МП. Підписаний 17 травня 2007 року у Храмі Христа Спасителя у Москві (Росія) Патріархом Московським і всієї Русі Алексієм II Рідігером та Першоієрархом РПЦЗ митрополитом Східно-Американським і Нью-Йоркським Лавром Шкурла.

За рік, у 2008 році, була випущена пам’ятна монета номіналом 5 доларів «Підписання Акту про канонічне спілкування». Викарбувана зі срібла 999 проби, вагою 31,1 г або 1 тройська унція, розміром 47 х 27 мм та тиражем 500 шт.

На аверсі монети розміщено зображення митрополита Лавра та Патріарха Алексія з фотографії після підписання Акту, зображення дзвіниці з воротами Свято-Троїцького монастиря у Джорданвіллі (штат Нью-Йорк, США) – головної обителі РПЦЗ, та Храму Христа Спасителя у Москві – головного собору РПЦ, напис «Подписание Акта о каноническом общении и восстановлении единства в Поместной Русской Православной Церкви 17 мая 2007 года» зверху та дату карбування «2008» знизу. На реверсі – портрет королеви Сполученого Королівства Єлизавети II та напис «ELIZABETH II  COOK ISLANDS  5 DOLLARS».

Невдовзі після підписання Акту, з 23 по 28 травня 2007 року, митрополит Лавр відвідав єпархії Української Православної Церкви та зустрівся з Блаженнішим Митрополитом Володимиром.  Монета «Підписання Акту про канонічне спілкування» була подарована Владиці Володимиру представниками делегації Руської Зарубіжної Церкви вже в наступні роки. Експонується в основній залі Музею.

Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!