Медаль святого апостола Павла Верійської Митрополії

Медаль святого апостола Павла Верійської Митрополії

Верія – місто в області Македонія на півночі Греції. Воно пов’язане з ім’ям первоверховного апостола Павла, який проповідував тут Христа під час другої місіонерської подорожі (бл. 50-52 років). Недовгим було його перебування у Верії, проте дуже плідним. Місто прислухалося до слова апостольського. Верійці мислили широко і неупереджено і хотіли зрозуміти, наскільки істинним є вчення, яке проповідує апостол. Щодня вони вивчали Писання, зіставляли один текст з іншим, щоб дізнатися, що йдеться в ньому про обіцяного Месію. Після спішного відбуття Павла у місті залишилися його сподвижники Сила і Тимофій – аби створити тут громаду та укріпити віру. На ймовірному місці проповіді Павла (збереглися мармурові щаблі вими – ораторської трибуни) нині споруджено монумент «Вима апостола Павла».

Монумент «Вима апостола Павла» у Верії
Монумент «Вима апостола Павла» у Верії

Засновану апостолом Павлом єпископську кафедру з 1994 року очолює митрополит Верійський, Науський і Кампанійський Пантелеімон (Калпакідіс). За цей час він неодноразово приймав українських паломників у Верії та сам відвідував Україну.

У 2016 році владика Пантелеймон відвідав Музей Блаженнішого Митрополита Володимира та зробив запис у Книзі почесних відвідувачів. Зокрема він зазначив, що відчуває ту велику працю, яка була покладена задля створення Музею, а також радий через представлені речі Митрополита Володимира отримати від нього благословення. У 2017 році владика доставив до Спасо-Преображенського собору в Києві правицю святого великомученика Димитрія Солунського, якій молитовно вклонилося чимало вірян.

Під час однієї із перших поїздок до України митрополит Пантелеймон передав Блаженнішому Митрополиту Володимиру нагороду Верійської Митрополії – медаль святого апостола Павла.

На аверсі медалі зображено апостола Павла, на реверсі – царя Македонії Александра Великого.

Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!