Картина «Колиска мого дитинства – свята моя любов»

Картина «Колиска мого дитинства – свята моя любов»

Картина «Колиска мого дитинства – свята моя любов» – подарунок Блаженнішому Митрополиту Володимиру від вдячних земляків-хмельничан на 70-й день народження. Автором роботи є художник Леонід Бессараба, член Хмельницької обласної організації Національної спілки художників України.

В центрі полотна зображено батьківську хату Митрополита Володимира у селі Марківці Летичівського району Хмельницької області. Там 23 листопада 1935 року у благочестивій християнській родині Маркіяна та Феодосії народився четвертий син Віктор. Криниця, зображена перед хатою, за спогадами Степана Сабодана, брата Митрополита, в роки їхнього дитинства була місцем зібрань молоді. Вечорами вона тут влаштовувала танці та співи народних пісень. На дальньому плані зображено Архангело-Михайлівську церкву – саме в ній 9-річним хлопчиком майбутній Предстоятель УПЦ розпочав церковне служіння.

Картина «Колиска мого дитинства – свята моя любов»

Кожен куточок батьківського дому викликав у Митрополита почуття єднання з чимось рідним та близьким. Саме тому він намагався принаймні один раз на рік відвідати це місце. По смерті Архіпастиря хату було передано Спасо-Преображенському монастирю у сусідньому селі Головчинці, де майбутній Предстоятель був охрещений.

Картина поміщена у дерев’яну багетну раму коричневого та золотого кольорів.

Експонується у відтвореному робочому кабінеті Митрополит Володимира.

Рік: 2005

Розміри: 800 х 600 мм

Матеріали: полотно, олійні фарби

Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!