Ікона преподобного Кукші Одеського з часткою мощів

Ікона преподобного Кукші Одеського з часткою мощів

26 серпня 1962 року священник Віктор Сабодан прийняв чернецтво з іменем Володимир на честь святого рівноапостольного князя Володимира. Восприємником при постризі був нині канонізований у лику святих одеський старець Кукша (Величко; +1964). Подібно до того, як немовлят після хрещальної купелі беруть на руки хрещені батьки, молодого ієромонаха Володимира взяв під свою духовну опіку схиархімандрит Кукша.

Блаженніший Митрополит Володимир біля мощів преподобного Кукші Одеського після освячення храму в ім’я цього святого. Одеса, 19 жовтня, 2009 р.
Блаженніший Митрополит Володимир біля мощів преподобного Кукші Одеського після освячення храму в ім’я цього святого. Одеса, 19 жовтня, 2009 р.

Сам Митрополит Володимир згадував: “Старець Кукша приймав у мене постриг, був духівником і наставником. Мене, як це буває при чернечому постризі, вручили подвижнику. Він керував мною, перед ним я відкривав свою совість і приносив щире покаяння. Преподобний говорив мені: “Ти будь сміливіший і поки є з ким говорити – говори. Заходи вдень і вночі, я тобі нового нічого не відкрию, але нагадаю суть і ази, без яких немає чернечого життя. Я вірю, що він молився за мене тоді і молиться сьогодні “.

1994 року з благословення Його Блаженства були віднайдені чесні мощі преподобного Кукші. А нині у Музеї Блаженнішого Митрополита Володимира знаходиться ікона цього святого з частинкою його мощів, перед якою за життя молився Архіпастир. Сучасна ікона преподобного Кукші – подарунок єпископа Арцизького Віктора (Бикова) Української Православної Церкви. В нижньому лівому боці – мощовик з  часткою мощів святого Кукші у вигляді рівнокінцевого хреста, прикрашеного 44 каміннями білого кольору. Ікона поміщена у фігурний глухий лакований кіот коричневого кольору з різним підрамником золотого кольору.

Рік: 2010-ті
Розміри: ікона – 270 х 350 х 15 мм; кіот – 355 х 430 х 50 мм; мощовик – 40 х 40 мм
Матеріали: ікона – літографія, стрази; мощовик: латунь, позолота, каміння