26 серпня 1962 року священник Віктор Сабодан прийняв чернецтво з іменем Володимир на честь святого рівноапостольного князя Володимира. Восприємником при постризі був нині канонізований у лику святих одеський старець Кукша (Величко; +1964). Подібно до того, як немовлят після хрещальної купелі беруть на руки хрещені батьки, молодого ієромонаха Володимира взяв під свою духовну опіку схиархімандрит Кукша.
Сам Митрополит Володимир згадував: “Старець Кукша приймав у мене постриг, був духівником і наставником. Мене, як це буває при чернечому постризі, вручили подвижнику. Він керував мною, перед ним я відкривав свою совість і приносив щире покаяння. Преподобний говорив мені: “Ти будь сміливіший і поки є з ким говорити – говори. Заходи вдень і вночі, я тобі нового нічого не відкрию, але нагадаю суть і ази, без яких немає чернечого життя. Я вірю, що він молився за мене тоді і молиться сьогодні “.
1994 року з благословення Його Блаженства були віднайдені чесні мощі преподобного Кукші. А нині у Музеї Блаженнішого Митрополита Володимира знаходиться ікона цього святого з частинкою його мощів, перед якою за життя молився Архіпастир. Сучасна ікона преподобного Кукші – подарунок єпископа Арцизького Віктора (Бикова) Української Православної Церкви. В нижньому лівому боці – мощовик з часткою мощів святого Кукші у вигляді рівнокінцевого хреста, прикрашеного 44 каміннями білого кольору. Ікона поміщена у фігурний глухий лакований кіот коричневого кольору з різним підрамником золотого кольору.
Рік: 2010-ті
Розміри: ікона – 270 х 350 х 15 мм; кіот – 355 х 430 х 50 мм; мощовик – 40 х 40 мм
Матеріали: ікона – літографія, стрази; мощовик: латунь, позолота, каміння