В основній залі Музею представлено кілька книг Священного Писання. Серед них Біблія з ілюстраціями французького художника Гюстава Доре 2010 року видання. До Біблії увійшли 230 ілюстрацій, над якими він працював два роки (1864-1866). Сотнями малюючи ескізи, ретельно опрацьовуючи образи до ілюстрацій, художник створив найкращі гравюри до найважливіших сюжетів Святого Письма.
Проте більший інтерес викликає не саме видання, а його оклад. Металева палітурка є копією окладу Цкароставського Євангелія 12 століття, яке створене у Грузії за доби святої цариці Тамари. Зокрема, книгу було переписано та оковано на замовлення Анчійського єпископа Іоана Мтбеварі в 1195 році. Автором срібного позолоченого окладу є майстер Бека Опізарі. Зазначимо, що опізарами називали грузинських майстрів карбування по металу («златувальники»), котрі працювали в Опізі – середньовічному монастирі в історичній області Кларджеті (нині територія Туреччини). Його ім’я, як й ім’я замовника, викарбовано на окладі. Робота Бекі Опізарі відзначена високим художнім рівнем виконання. Нині пам’ятка зберігається в Грузинському національному центрі рукописів в Тбілісі.
Оклад прикрашено сценами «Розп’яття» на лицьовій стороні, «Деїсуса» — на зворотній. Композиційна побудова сцен окладу Цкароставського Євангелія є суворою. Чітко виділено центр основної композиції, врівноважений бічними симетричними фігурами. Зображення сцен обрамлено орнаментом – виноградною лозою. В одному випадку, на полях композиції в проміжки між орнаментом вставлено чотири овальні кобошони бірюзи, розміром 16 х 22 мм («Розп’яття»), в іншому ж ці проміжки заповнюють поперечні рукави хрестоподібної побудови сцени Деїсуса. Кожен відрізок, кожен поділ, кожна сцена виділені рельєфною каймою. На зворотній стороні наводиться текст грузинською мовою: «Спаси, Господи, люди Твоя і благослови надбання Твоє» (зверху) та «Слава Тобі Боже, Всемилостивий» (знизу).
Біблія з грузинським окладом – подарунок Блаженнішому Митрополиту Володимиру.
Рік: 2010-ті
Розміри: 299 х 224 х 45 мм
Матеріали: латунь, каміння