Антимінс Спасо-Преображенського собору м. Києва

Антимінс Спасо-Преображенського собору м. Києва

Антимінс – це спеціальний плат, на якому традиційно зображується сцена покладення до гробу Ісуса після зняття Його з Хреста, знаряддя Його страти та чотири євангелісти. У плат зашита частина мощів когось зі святих. Антимінс постійно знаходиться на престолі у вівтарі храму, без нього не можливе звершення Божественної літургії. Антимінс підписується правлячим архієреєм, тому він водночас є і документом, що дозволяє звершувати Літургію у храмі.

Спасо-Преображенський собор у Києві – перлина сучасного храмобудування Києва та України. Храм закладений 2005 року старанням ктитора Ігоря Лисова та компанії “Ліко-холдинг”. Собор освячений Предстоятелем Української Православної Церкви Блаженнішим Митрополитом Володимиром 13 жовтня 2010 року. Собор багато у чому є унікальним. Зокрема, це художнє оформлення мозаїками інтер’єру та фасадів, площа яких є найбільшою у Києві, а також найбільший в Україні карильйон на 56 дзвонів, встановлений на соборній дзвіниці.

Новий антимінс, освячений Блаженнішим Митрополитом Володимиром для собору 22 вересня 2013 року, експонується в основній залі Музею.

Період: 2010-ті рр.
Розміри: 600 х 400 мм
Матеріали: льняна тканина, фарба

Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!