Нагороди Української Православної Церкви

Нагороди Української Православної Церкви

Церковні нагороди є формою заохочення духовенства та мирян за працю і заслуги перед Православ’ям — у пастирському служінні, богословській, науковій та адміністративній діяльності, відродженні духовності, відновленні храмів, місіонерській, благодійній, соціальній та просвітницькій праці.

В основній залі Музею представлено частину зібрання нагород Української Православної Церкви, зокрема, 23 ордени та медалі. Ордени: преподобних Антонія і Феодосія Печерських І-ІІІ стт., рівноапостольного князя Володимира І-ІІІ стт., преподобного Нестора Літописця І-ІІІ стт., преподобного Іллі Муромця І-ІІІ стт., преподобного Агапіта Печерського І-ІІ стт., великомучениці Варвари І-ІІІ стт., апостола Андрія Первозванного, великомученика Георгія Переможця, благовірного князя Ярослава Мудрого, святителя Миколая Чудотворця «За благодійництво», святителя Петра Могили, святителя Феодосія Чернігівського, святителя Димитрія Туптала, митрополита Ростовського, рівноапостольної княгині Ольги, преподобної Анастасії Київської, великомучениці Єкатерини, 1020-річчя Хрещення Київської Русі, Почаївської ікони Божої Матері. Медалі: рівноапостольного князя Володимира І ст., преподобних Антонія і Феодосія Печерських ІІ ст.

У вступному слові до альбому «Відзнаки Української Православної Церкви» Блаженніший Митрополит Володимир зазначив:

«Українська Православна Церква як складова частина Вселенського Православя, згідно зі Статутом, має свою систему нагородження. Церковні відзнаки для тих, хто потрудився во славу Церкви Христової – це традиція, яка сягає глибини віків та свідчить, що нагороджений виконав заповідь Ісуса Христа: «Так нехай сяє світло ваше перед людьми, щоб вони бачили ваші добрі діла і прославляли Отця вашого Небесного» (Мф. 5, 16). В основі церковного ордена лежить зображення хреста як символу хрестоносіння та особливого покровительства Божого тому, хто його удостоєний.

Ми молимося, віримо та сподіваємось, що Всемилостивий Господь укріпить усіх, хто свої сили та можливості покладає на зміцнення Української Православної Церкви, процвітання Вітчизни та намагається стати достойним своїх земних та небесних нагород».

Зазначимо, що більшість нагород УПЦ були засновані у 1990-2010-ті роки за ініціативи Митрополита Володимира та затвердженні Священним Синодом під головуванням Його Блаженства. Деякими відзнаками Його Блаженство був нагороджений за рішенням Синоду. Зокрема, у 2010 році у зв’язку з 75-річчям від дня народження орденом святого апостола Андрія Первозванного за № 1.

Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!