Медаль «За мужність в охороні державного кордону України»

Медаль «За мужність в охороні державного кордону України» — відомча заохочувальна відзнака Державної прикордонної служби України. Затверджена наказом голови Держкомкордону України № 533 від 2 жовтня 2000 року. Вручення медалі припинено 16 квітня 2013 року.

Відзнака виготовлена з мельхіору і має форму медальйона діаметром 32,5 мм. На її аверсі — зображення чергового прикордонника на фоні прикордонного стовпа з Малим Державним Гербом України; на третьому задньому плані умовне зображення передгірського рельєфу. На реверсі — напис «За мужність в охороні державного кордону України», внизу у центрі — лаврова гілка — символ гідності та слави. Усі зображення рельєфні. Медальйон за допомогою кільця з вушком з’єднується з прямокутною колодкою, яка обтягнена стрічкою шириною 28 мм. Стрічка зеленого кольору з малиновими смужками по сторонах і в центрі та з білими — по сторонах центральної малинової смужки. Це давні кольори козацтва та Прикордонних військ України. На зворотній стороні колодки — застібка для кріплення до одягу. Автор художньо-конструкторського рішення — художник Микола Лебідь.

Медаль «За мужність в охороні державного кордону України»

Блаженнішого Митрополита Володимира відзначено медаллю до 65-річчя від дня народження. Нагороджено згідно розпорядження голови Державного комітету у справах охорони Державного кордону України Бориса Олексієнка №659 від 23 листопада 2000 року.

Експонується в основній залі Музею.

Період: 2000-ні роки

Розміри: 32,5 х 87,5 х 2,5 мм

Матеріали: мельхіор, муар

Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!