Ювілейна монета «10 років внесенню до реєстру світової спадщини ЮНЕСКО історичного центру міста Львова»

Ювілейна монета «10 років внесенню до реєстру світової спадщини ЮНЕСКО історичного центру міста Львова»

Перша документальна згадка про Львів датується 1256 роком. Дивовижні пам’ятки архітектури зустрічаються у Львові на кожному кроці, утворюючи разом один з найкрасивіших історико-архітектурних заповідників Європи. 5 грудня 1998 року на засіданні комітету світової спадщини у японському місті Кіото ансамбль історичного центру Львова був внесений до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Ювілейна монета «10 років внесенню до реєстру світової спадщини ЮНЕСКО історичного центру міста Львова»

До 10-річчя цієї події Національним банком України була випущена срібна ювілейна монета номіналом 10 гривень, яку ввели в обіг 24 жовтня 2008 року. Вона належить до серії «Духовні скарби України». Монета викарбувана зі срібла 925 проби, вагою 31,1 г. або 1 тройська унція, діаметром 38,61 мм. Тираж склав 5000 шт.

На аверсі монети зображено декоративну скульптуру Слави з фасаду приміщення Львівської опери. Розміщено: малий Герб України (угорі), написи півколом: «НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ» (угорі), «ДЕСЯТЬ ГРИВЕНЬ» (внизу). Також розміщено позначення металу та його проби – «Ag 925», вага – «31,1» (ліворуч); рік карбування монети – «2008» та логотип Монетного двору (праворуч). На реверсі зображено стилізовану композицію з п’яти веж міста Львова: вежі Вірменської церкви, вежі Успенської церкви, міської Ратуші, вежі латинської Катедри та вежі Бернардинського монастиря, на тлі якої – герб міста. Розміщено наступні написи: угорі півколом – «10 РОКІВ У РЕЄСТРІ СВІТОВОЇ СПАДЩИНИ ЮНЕСКО», унизу – «ЛЬВІВ». Автором дизайну монети є художник та скульптор Володимир Дем’яненко.

У роки предстоятельського служіння Блаженніший Митрополит Володимир неодноразово відвідував місто Львів. Востаннє це було 22-23 вересня 2008 року. Тоді Його Блаженство очолив презентацію факсимільного видання Пересопницького Євангелія та передав примірники у дар науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка, музеям давньої української книги, історичному та музею історії релігії. Владика Володимир відвідав Георгіївський кафедральний храм Львівської єпархії, де відправив молебень, а також Преображенський жіночий монастир. На Личаківському цвинтарі Митрополит поклав квіти до могили письменника Івана Франка.

Монета експонується в основній залі Музею.

Рік: 2008
Розмір: діаметр 38,61 мм
Матеріал: срібло