Ювілейна медаль «950-ліття Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі»

Ювілейна медаль «950-ліття Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі»

Києво-Печерська Лавра – найбільша українська святиня і духовний скарб українського народу, пам’ятка давньої архітектури і мистецтва, колиска українського чернецтва.

У 2001 році в Україні широко відзначили 950-річчя монастиря. Головні церковні урочистості відбулися 28 серпня на площі перед Успенським собором. Святкування очолив Блаженніший Митрополит Володимир як Священноархімандрит Києво-Печерської Лаври.

У слові до одного з ювілейних видань Його Блаженство зазначив: «Від дня заснування Києво-Печерської Лаври минуло 950 років. Перед вічністю це мить, але в порівнянні з земним людським життям – строк великий. Заснована з благословення Божої Матері преподобними Антонієм і Феодосієм Печерськими та іншими подвижниками благочестя, Києво-Печерська обитель стала колискою та школою чернецтва на Русі. Саме з Києво-Печерського монастиря вітчизняне чернецтво запозичало статут, традиції, образ молитви та подвижництва. Лавра започаткувала все те, що становить багатство вітчизняної історії та культури.

Той, хто приходить до Лаври сьогодні, приймає естафету історії не лише церковно-православної, а й національної, входить у тісне спілкування зі своїми святими співвітчизниками – преподобними отцями, які спочивають у лаврських печерах.

Братія Києво-Печерської Лаври дбайливо зберігає традиції своєї святої обителі і, як у давнину, підносить молитви про благоденство нашої Вітчизни, про духовне відродження та спасіння нашого народу».

До пам’ятної дати Національний банк України випустив ювілейну настільну медаль «950-ліття Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі». У 2001 році її було відкарбовано на Монетному дворі НБУ. Медаль викарбувана зі срібла 925 проби, вагою 31,1 г. або 1 тройська унція, діаметром 38,61 мм та тиражем 1500 шт. На її аверсі зображено центральну частину Києво-Печерської ікони Пресвятої Богородиці з преподобними Антонієм та Феодосієм Печерськими, які Їй предстоять. Містить написи: півколом угорі – «СВЯТО-УСПЕНСЬКА КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКА ЛАВРА», під образом – «950 РОКІВ». На реверсі – зображення головного фасаду Успенського собору Лаври, напис під ним «1051-2001» та логотип Монетного двору.

Медаль «950-ліття Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі» експонується в основній залі Музею.

Ювілейна медаль «950-ліття Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі»

Рік: 2001

Розмір: діаметр 38,61 мм

Матеріал: срібло

Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!