Відзнака Громадського фонду Св. Андрія Первозванного

Відзнака Громадського фонду Св. Андрія Первозванного

Відзнаку Громадського фонду Св. Андрія Первозванного засновано у 1999 році для нагородження громадян України та інших країн, які зробили вагомий внесок у справу оновлення Києва відповідно до основного гасла фонду «Новому тисячоліттю – оновлений Київ».

Нагороду виготовлено з латуні у формі рел’єфного лаврового вінка, на який накладено круглий медальйон. В його центрі поясне рел’єфне зображення апостола Андрія. Тло медальйону покрите позолотою. Між лавровим вінком та медальйоном вкритий синьою емаллю Х-подібний хрест. На зворотному боці по колу розміщено назву Фонду стилізованими церковнослов’янськими літерами, в центрі – девіз «Добродійність – найбільша чеснота», під ним вигравійовано номер нагороди. За допомогою вушка з кільцем медаль кріпиться до колодки, виконаної у формі сувію зі словами апостола Андрія: «На цих горах засяє благодать Божа» («Повість минулих літ»). На зворотному боці застібка для носіння відзнаки на одязі.

За рішенням Ради Фонду відзнакою за № 010 Блаженнішого Митрополита Володимира нагороджено 13 грудня 2000 року.

Відзнака Громадського фонду Св. Андрія Первозванного

Нагадаємо, що за ініціативи Фонду на Печерську було збудовано церкву в ім’я апостола Андрія Первозванного, яку 12 грудня 2000 року освятив Митрополит Володимир.

Експонується в основній залі Музею.

Рік: 1999
Розміри: 35 х 55 мм
Матеріали: латунь, емаль