Статуетка преподобний Серафим Саровський «Молитва на камені»

Статуетка преподобний Серафим Саровський «Молитва на камені»

У проповіді на день пам’яті преподобного Серафима Саровського Блаженніший Митрополит Володимир казав: «Преподобний Серафим Саровський — один із найбільших святих, який виразив у своєму життєвому подвигу євангельський образ справжнього християнства, християнства «у дусі та істині» (Ін. 4,24). Він не тільки досяг особистого спасіння і святості, не тільки “виконав і навчив” (Мф. 5,19) спасінню людей, котрі його оточували та спромоглися отримати від нього настанову та розраду, але й приніс світові одкровення про саму мету людського життя».

Блаженніший Митрополит Володимир перед образом преподобного Серафима Саровського

У 2003 році світове Православ’я молитовно відзначило 100-ту річницю канонізації старця Серафима. Урочистості пройшли у Сарові та Дивеєво  (Російська Федерація) – місцях подвигу преподобного. Окрім Патріарха Московського Алексія ІІ (Ридигера; +2008) Божественну літургію у Дивеєвському монастирі звершили Патріарх Сербський Павел (Стойчевич; +2009), Митрополит всієї Америки і Канади Герман (Свайко; +2022), представники Помісних Православних Церков.

Одним з сувенірів зі святкувань була статуетка «Преподобний Серафим Саровський в молитві на камені». Саме у лісі неподалік Сарову преподобний випробував себе подвигом стовпництва: 1000 днів і ночей стояв на камені та невпинно молився. Статуетка є зменшенною копією пам’ятника, встановленного у 1998 році у Курському Знаменському монастирі. Соборний храм обителі побудував батько майбутнього старця після його народження.

Статуетка, що нині експонується у Музеї, – подарунок Митрополиту Володимиру від учасника святкувань.

Окрім цього, у відтвореному зберігається ікона прп. Серафима з часткою чесних мощів.

Рік: 2003

Розміри: 80 х 60 х 55 мм

Матеріали: латунь, граніт

Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!