Шанування Митрополитом Володимиром Тихвінської ікони

Шанування Митрополитом Володимиром Тихвінської ікони

9 липня відзначається свято на честь Тихвінської ікони Божої Матері. Молитися перед цим образом Блаженніший Митрополит Володимир мав змогу з самого дитинства, адже один з куточків батьківського дому прикрашала саме Тихвінська ікона, яку повісила ще його бабуся. У 1966 році, у день вшанування образу, відбулося висвячення архімандрита Володимира  на єпископа.

Сьогодні у меморіальному Музеї Блаженнішого Митрополита Володимира зберігається два Тихвінських образи – старовинний та сучасний. Останній був виготовлений у 2006 році, до 40-річчя єпископської хіротонії Владики.

Тихвінська ікона Божої Матері – одна з найшановніших. Вона прославилася багатьма зціленнями та чудесами, а особливо до неї звертаються з молитвами в разі хвороби дітей. Святиня відома з XIV століття. За переказами, у 1383 році образ побачили  рибалки над Ладогою, згодом – над річкою Тихвінкою на Новгородських землях. На місці останнього явлення було збудовано дерев’яну церкву Успіння Богородиці, що стала місцем зберігання святині. З XVI століття Тихвін став відомим місцем паломництва, а на місті храму збудували Успенський монастир. У 1941 році головна  святиня Новгородської землі була вивезена до Риги, а потім до Америки – у Троїцький собор в Чикаго. З 2004 року чудотворна ікона перебуває у відродженому Тихвінському Успенському монастирі (нині – Ленінградська область Росії). Тихвінський образ належить до іконографічного типу Одигітрія – Путеводителька.

Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!