Портрети Феодосії Іванівни Сабодан – мами Митрополита Володимира

Портрети Феодосії Іванівни Сабодан – мами Митрополита Володимира

«Мати – це той великий ідеал жертви та любові, який може втілити й немічна людина. Материнська любов – це найточніше відображення любові Божої до грішних і невдячних людей», – Блаженніший Митрополит Володимир.

Мама Митрополита Володимира Феодосія Іванівна Добровольська була родом із Марківців, що на Хмельниччині. У 16-річному віці вийшла заміж за Маркіяна Сабодана. У благочестивої родини народилося четверо синів, з яких майбутній Архіпастир був третім.

Блвженніший Митрополит Володимир на могилі матері Феодосії Іванівни

Митрополит Макарій (Свистун; +2007) пригадував: «Мене завжди вражало те, з яким благоговінням Блаженніший Владика ставився до батьків, особливо до матері <…> Митрополит благоговів перед матір’ю, завжди любив її гарячою синівською любов’ю, і щоразу уважно прислухався до її побажань». В цьому можна переконатися з наступного листа. За півроку до смерті мами Владика відвідав рідну оселю в Марківцях. Після повернення до Ростова, 10 серпня 1988 року він написав на адресу Феодосії Іванівни: «Дорога мамо! Доїхали ми благополучно <…> Дякую Вам за гостинність, за все, за те, що Ви є. Якщо не поїду в жовтні за кордон, то, можливо, приїду ще на пару днів до Вас. Обіймаю Вас і прошу благословення. Бережи вас Бог. Ваш митрополит Володимир”.

Феодосія Іванівна пішла в інший світ 5 лютого 1989 року, на 86-му році життя. 

Портрети Феодосії Іванівни Сабодан – мами Митрополита Володимира

У відновленому кабінеті Митрополита Володимира представлено два портрети Феодосії Іванівни та кілька фотографій мами з сином.

Перший портрет – писаний. На ньому мама Владики Володимира зображена в окулярах, у білій хустці, на тлі пейзажу рідного краю. Рамка – темне дерево, декороване геометричними візерунками із соломи. В нижньому лівому куті дата написання – 2000 рік. Розміри: 46,5 х 56 х 4,5 см.

Другий портрет – зменшена поліграфічна копія писаного портрету. Формат А5, рамка зі склом.

Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!