Портрет Тараса Шевченка

Портрет Тараса Шевченка

“Життя і творчість Тараса Шевченка свідчать про любов до України, до кожної людини, вказують на те, що треба берегти Батьківщину, бо вона у нас одна на всіх. Тож, будьмо свідомі своїх високих обов‘язків, своєї любові до рідної України, щоб і ми спромоглися любити її так, як любив її Тарас Григорович Шевченко”

Блаженніший Митрополит Володимир
Портрет Тараса Шевченка

Владика Володимир мав великий авторитет у наукових колах як знавець української поезії та літератури, поціновувач корифеїв вітчизняної культури, бібліограф та меценат. Його Шевченкіана нараховувала близько 500 експонатів, й була однією з найкращих приватних колекцій, мала велику культурно-мистецьку вагу та являла собою вагомий внесок у вітчизняну Шевченкіану. Окрім цього, Архіпастир відправляв заупокійні богослужіння за Тарасом Шевченком у Києво-Печерській Лаврі та біля пам’ятника Кобзареві у Каневі.

Портрет Тараса Шевченка

У Музеї Блаженнішого Митрополита Володимира представлено кілька експонатів, пов’язаних з Кобзарем. Один з них свого часу був подарований Владиці – це портрет Тараса Шевченка 1942 року. Зображення містить підпис автора – художника Фотія Красицького – внучатого небожа Шевченка по лінії його сестри Катерини.

Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!