Плетена ікона святого рівноапостольного князя Володимира

Плетена ікона святого рівноапостольного князя Володимира

Рівноапостольний князь Володимир – небесний покровитель Блаженнішого Митрополита Володимира. Архіпастирю нерідко дарували речі із зображенням цього святого: посохи, скульптури, ікони та ін.

Плетена ікона святого рівноапостольного князя Володимира

Однин з образів є унікальним, бо це плетена ікона, аналогів якій немає. У 2011 році Владиці Володимиру її подарував сам автор – художник Володимир Дещінков. Він розробив авторську й унікальну техніку ручного вузликового плетіння або макраме-колажу (від арабського migramah – мереживо) з використанням лляної нитки та кількох видів «рукотворної тканини», створеної з тієї ж нитки. В одному витворі, залежно від розміру, налічується від 1 до 10 млн. вузликів. Це копітка і трудомістка робота, адже кожен вузлик виконаний вручну, без використання гачка або ж спиць. Також за технікою виконання спочатку на полотні малюється маслом лик святого, а потім вже лляними нитками створюється оклад ікони. На створення одного такого образу йде від 6 до 14 місяців.

У Музеї Блаженнішого Митрополита Володимира плетена ікона святого рівноапостольного князя Володимира представлена в основній залі, над Царськими воротами іконостасу. Образ поміщений у багатокутний глухий дерев’яний кіот зі склом.

Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!