Перламутровий жезл – подарунок Патріарха Єрусалимського Феофіла III

Перламутровий жезл – подарунок Патріарха Єрусалимського Феофіла III

Блаженніший Феофіл III (Яннопулос) — 141-й Патріарх Єрусалимський, обраний на цю посаду у 2005 році. З того часу він неодноразово відвідав Україну та, зокрема, мав зустрічі та спільну молитву з Блаженнішим Митрополитом Володимиром.

Остання зустріч Предстоятелів відбулася 23 квітня 2013 року. Після молебню в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври Патріарх Феофіл, серед іншого, зазначив:

«Ваше служіння – це служіння єдності тут у вашій місцевій Помісній Церкві. Ваші богословські уроки та слово Пастиря є великим духовним подвигом. Це не тільки слова похвали, але слова, що підтверджуються Вашим життям та архіпастирським служінням. Ви, Ваше Блаженство, є сполучною ланкою, яка поєднує Україну та святі місця. Разом із тим Ви є основою, на якій ґрунтується Українська Церква і Ви будуєте цю Церкву. Дивлячись на архієреїв, духовенство, паломників, що прибувають на Святу Землю з Вашого благословення, я бачу як зростає ваша Церква. В обличчях ієрархів вашої Церкви ми бачимо відображення Вашого світла, Вашої діяльності, Вашого архіпастирського служіння».

Перламутровий жезл – подарунок Патріарха Єрусалимського Феофіла III

Потому відбулася зустріч у робочому кабінеті митрополичої резиденції. Під час неї  Владика Феофіл подарував Владиці Володимиру  жезл грецької традиції, виготовлений з перламутру. Зазначимо, що перламутрові вироби кілька століть є предметами традиційного ремесла та популярними сувенірами зі Святої Землі.

Нині жезл є частиною експозиції, що представлена в основній залі Музею.

Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!