Панагія в пам’ять 10-річчя Харківського Архієрейського Собору

Панагія в пам’ять 10-річчя Харківського Архієрейського Собору

Харківський собор або Харківський Архієрейський собор — собор єпископів Української Православної Церкви, що відбувся 27-28 травня 1992 року на території Покровського монастиря в Харкові. На ньому Митрополита Володимира було обрано Предстоятелем УПЦ.

Панагія в пам’ять 10-річчя Харківського Архієрейського Собору

У 2002 році Українська Православна Церква молитовно відзначила 10-ту річницю Харківського собору. На пам’ять про святкування Блаженніший Митрополит Володимир подарував учасникам-архієреям панагії.

Один з екземплярів представлено в основній залі Музею. Панагія виготовлена на підприємстві «Софріно» (РФ) у 2002 році. В центрі розміщено образ Вишгородської (Володимирської) Божої Матері овальної форми, виконаний в техніці фініфть. Панагія виготовлена з латуні, а її поверхня та декоративні елементи покриті золотом, сріблом та напівпрозорою емаллю червоного кольору. Разом з короною та підвіскою панагію прикрашено каміннями рожевого, темно-червоного та білого кольорів. На зворотному боці міститься гравійований напис «В пам’ять 10-ліття Харківського Собору 1992-2002. +М. Володимир».

Рік: 2002
Розміри: 155 х 75 х 8 мм
Матеріали: латунь, емаль, каміння