Панагія із зображенням Господа-Вседержителя - подарунок митрополита Тимофія Маргарітіса

Панагія із зображенням Господа-Вседержителя – подарунок митрополита Тимофія Маргарітіса

Митрополит Тимофій Маргарітіс – ієрарх Єрусалимської Православної Церкви, митрополит Вострський, екзарх Пресвятого Гробу Господнього на Кіпрі.

Архієпископ Володимир, архімандрит Тимофій та Патріарх Діодор, 1981 р.
Архієпископ Володимир, архімандрит Тимофій та Патріарх Діодор, 1981 р.

З Митрополитом Володимиром він був знайомий давно. Одна з зустрічей відбулася 1981 року, коли архімандрит Тимофій як особистий секретар супроводжував Єрусалимського Патріарха Діодора під час візиту до Руської Православної Церкви. Зокрема, 10 вересня Блаженніший Патріарх відвідав Троїце-Сергієву Лавру, де гостей зустрів ректор Московських духовних шкіл архієпископ Димитрівський Володимир.

Неодноразово митрополит Тимофій відвідував й Україну. Вперше це було 1988 року, коли взяв владика взяв участь в урочистих заходах, присвячених 1000-річчю Хрещення Русі. Пам’ятним є візит 2006 року, коли він представив Єрусалимську Церкву на святкуваннях 40-річчя архієрейської хіротонії Його Блаженства; тоді ж, на прохання Митрополита Володимира та з благословення Патріарха Єрусалимського Феофіла III, владика Тимофій доставив для молитовного поклоніння вірян ікону рівноапостольних царів Костянтина і Єлени з часткою Животворящого Хреста Господнього.

Під час однієї з зустрічей митрополит Тимофій подарував  Митрополиту Володимиру панагію з зображенням Господа-Вседержителя, яка нині експонується в основній залі Музею. Зазначимо, що владика Тимофій двічі відвідав меморіальний музей та залишив два записи у книзі почесних гостей.

Митрополит Вострський Тимофій (Маргарітіс), Єрусалимська Православна Церква

Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!