Панагія із зображенням Бога Отця

Панагія із зображенням Бога Отця

В Музеї експонується кілька подарунків Вселенського Патріарха Варфоломія Блаженнішому Митрополиту Володимиру.

Варфоломій І — 270-й архієпископ Константинополя та Вселенський Патріарх, духовний лідер східних православних християн у всьому світі. З майбутнім Патріархом Варфоломієм Владика Володимир познайомився в Женеві, коли ніс послух представника у Всесвітній Раді Церков. Відтоді архіпастирі неодноразово зустрічалися, мали теплі братерські взаємини та спільну молитву. Зокрема, у 2008 році Патріарх Варфоломій очолив святкування 1020-річчя Хрещення Київської Русі, звершивши Літургії на Володимирській гірці та у Києво-Печерській Лаврі.

У серпні 2001 року Його Всесвятість подарував панагію. Разом з нею Митрополит Володимир зберігав записку, написану рукою Патріарха. «З братерською любов’ю у Христі та молитовними побажаннями» – такими словами Варфоломій доповнив подарунок.

Панагія у візантійському стилі виконана зі срібла 950 проби у Афінах, Греція. Усередині розміщено овальний медальйон ручного письма емаллю. На ньому зображено Бога Отця та Бога Духа Святого у вигляді голуба. Рамка медальйону покрита позолотою. Панагія оздоблена огранованими цирконами білого, зеленого та рожевого кольорів різних розмірів та форм, здебільше круглої.

Період: початок 2000-х рр.
Розміри: – 183 х 84 х 8 мм
Матеріали: срібло, каміння

Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!