Пам’ятна медаль Вселенського Патріарха Варфоломія – копія золотої медалі Конгресу США

Пам’ятна медаль Вселенського Патріарха Варфоломія – копія золотої медалі Конгресу США

Золота медаль (Congressional Gold Medal) — найвища цивільна нагорода, що присуджується від імені Конгресу США. Медаллю нагороджуються особи, які зробили видатний внесок в безпеку, процвітання і захист національних інтересів США. Золота медаль конгресу США присуджується починаючи з 1776 року. Нагорода не має постійного вигляду, для кожного нагородження карбується індивідуальна медаль з оригінальним малюнком. Як правило, на аверсі розташовується портрет нагороджуваного, на реверсі медалі — пам’ятний текст, символічне зображення тощо.

Блаженніший Митрополит Вололимир та Вселенській Патріарх Варфоломій. Фото 1990-ті роки
Блаженніший Митрополит Вололимир та Вселенській Патріарх Варфоломій. Фото 1990-ті роки

6 жовтня 1997 року Золота медаль Конгресу США була вручена Вселенському Патріарху Варфоломію I (Архондонісу) за його прагнення миру в усьому світі, повагу до навколишнього середовища, велике релігійне взаєморозуміння та як духовному лідеру 300 мільйонів православних християн по всьому світу.

Пам’ятна медаль є точною бронзовою копією Золотої медалі Конгресу. На аверсі розміщено портрет Патріарха Варфоломія та написи «Архієпископ Константинопольський і Вселенський Патріарх» та «Варфоломій». На реверсі зображена земна куля з Північною та Південною Америкою ліворуч, Європою та Африкою праворуч, а також лінії довготи та широти. У центрі – маяк під двоголовим птахом. Внизу написано: «Апостол / Любові / Миру і / Надії». Напис по верхньому краю з грецької мови перекладається  як «Бог є Любов», а по нижньому краю розміщено слова «Act of US Congress 1997». Діаметр монети – 76,2 мм (3 дюйми).

Нагадаємо, що вперше Вселенський Патріарх Варфоломій відвідав Україну 24 вересня 1997 року. Пам’ятну медаль він подарував Блаженнішому Митрополиту Володимиру під час одного з візитів Предстоятеля Української Православної Церкви до Константинополя. Подарунок зберігається у відтвореному кабінеті  Владики Володимира у його меморіальному Музеї.

Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!