Орден свободи

Орден свободи

Орден Свободи  — державна нагорода, якою відзначають видатні та особливі заслуги в утвердженні суверенітету та незалежності України, консолідації українського суспільства, розвитку демократії, соціально-економічних та політичних реформ, відстоюванні конституційних прав і свобод людини і громадянина. Заснована 10 квітня 2008 року.

Знак ордена Свободи виготовляється з позолоченого срібла і має форму рівностороннього хреста. Сторони хреста покрито білою емаллю та прикрашено чотирма прямокутними кристалами «Swarovsky». У центрі хреста — круглий емалевий медальйон синього кольору, із золотим зображенням Знака Княжої Держави Володимира Великого, що обрамлений лавровим вінком. Сторони кутів хреста обрамлено стилізованим рослинним орнаментом.  Знак ордена сполучений з декоративною планкою, яка є основою стрічки для носіння знака ордена на шиї. Стрічка шовкова муарова білого кольору з поздовжніми смужками — посередині широкими синього і жовтого кольорів, облямованими з країв вузькими смужками відповідно жовтого і синього кольорів, та з країв стрічки вузькими смужками жовтогарячого кольору. Розмір знаку ордена – 54 мм, ширина стрічки — 28 мм.

Орден свободи

Орденом Свободи за №026 Блаженнішого Митрополита Володимира нагороджено згідно указу Президента України №1047/2010 від 23 листопада 2010 року, до 75-річчя від Дня народження Предстоятеля Української Православної Церкви. Нагорода зберігається разом з іншими відзнаками в основній залі меморіального Музею Владики Володимира. 

Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!