Наперсний хрест - подарунок Папи Бенедикта XVI

Наперсний хрест – подарунок Папи Бенедикта XVI

25 травня 2008 року Блаженніший Митрополит Володимир у своїй резиденції у Києво-Печерській Лаврі зустрівся з державним секретарем Ватикану кардиналом Тарчізіо Бертоне. Гість передав Владиці Володимиру вітання та пам’ятний хрест від Папи Бенедикта XVI.

Зазначимо, що Митрополит Володимир з Папою Бенедиктом XVI був знайомий з 1979 року – тоді під час зустрічі у Мюнхені кардинал Йозеф Ратцінґер подарував хрест з часткою Древа Хреста Господнього, який нині зберігається в відтвореному робочому кабінеті.

Подарунок Папи – наперсний хрест, створений за мотивами Кройцлінгенського срібного хреста-релікварія середини 16 ст., що є визначним зразком німецького церковного мистецтва. З 1848 року він зберігався у Музеї сакрального мистецтва апостольської бібліотеки у Ватикані, а у 2017 році був повернутий додому – до базиліки святого Ульріха у швейцарському місті Кройцлінгені, що на кордоні з Німеччиною.

Литий хрест-трилисник виготовлено зі срібла 925 проби та вкрито позолотою 24К. На лицьовому боці кінців у круглих медальйонах розміщено євангельські символи євангелістів: зверху – орел (апостол Іоан Богослов), знизу ангел (Матфей), зліва – лев (Марк), справа – тілець (Лука). На зворотному боці розміщено зображення: Агнця Божого в центрі, герб Папи Бенедикта XVI на нижньому кінці, рівносторонні хрести на інших кінцях та під Агнцем, а також напис SAVI – підпис римських церковних золотарів братів Клаудіо та П’єро Саві. Зверху – вушко з ланцюжком тонкої роботи. Зазначимо, що у Римо-Католицькій Церкви Наперсний хрест носять Папа Римський, кардинали, архієпископи та єпископи.

Хрест експонується в основній залі Музею.

Період: друга пол. 2000-х

Розміри: 80 х 50 х 4 мм

Матеріал: срібло

Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!