Наперсний хрест-мощовик з мощами п’яти святих

Наперсний хрест-мощовик з мощами п’яти святих

Значну частину експозиції Музею займають хрести: напрестольні, наперсні, настільні та ін. Зокрема, в основній залі представлено наперсний хрест-мощовик XVIII ст.

Наперсний хрест-мощовик з мощами п’яти святих

Хрест чотирикінцевий з трилопатевими кінцями, порожнистий всередині. Виготовлений зі срібла, вкритий позолотою, прикрашений гравіюванням та чорнінням.

На лицьовій пластині зображення: Господа-Саваофа – на верхньому кінці, під ним – Духа Святого у вигляді голуба; Розп’ятого Христа – у центрі; напівфігур Богоматері та Іоана Богослова – на крилах хреста; зображення міста Єрусалима, гори Голгофи з черепом Адама – біля підніжжя. Всередині хреста покладені частини мощів п’яти святих, про яких дізнаємося з відповідних написів на нижній пластині: святителя Спиридона Тримифунтського – на верхньому кінці, преподобного Ісаакія, затвірника Печерського – у центрі, преподобних Полікарпа та Лонгина Воротаря Печерських – на крилах хреста, великомученика Меркурія – на нижньому кінці. На кінцях хреста – кріпильні гвинти з отворами для шнурка або ланцюжка.

Розміри: 13.5 × 11 × 1.6 см.

Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!