Нагрудний знак магістра богослів’я

В основній залі Музею представлено нагрудний знак магістра богослів’я. Його виконано у формі рівностороннього хреста, між сторонами якого виходить по п’ять променів. В центрі хреста – круглий медальйон з зображенням Нерукотворного образу Христа Спасителя. Знак виготовлено зі срібла 925 проби та покрито позолотою.

5 червня 1979 року професор МДА архієпископ Володимир захистив магістерську дисертацію «Еклезіологія у вітчизняному богослів’ї». Захисту передував багаторічний науково-богословський пошук і праця. Починаючи з листопада 1974 року, коли Рада академії затвердила архієпископу Володимиру тему його магістерської дисертації, автор даної праці не припиняв глибоких і всебічних досліджень у галузі еклезіології.

Нагрудний знак магістра богослів’я

В результаті світ побачила велика наукова праця на 488 сторінках машинописного тексту про буття Церкви у світлі вітчизняної богословської науки. Це фундаментальне дослідження, як говориться у відгуку професора МДА доктора Костянтина Скурата про дисертацію, «дуже цінний і потрібний богословський внесок, котрий розвиває і примножує святоотецький спадок у галузі еклезіології».

«Під шатами тимчасовості, котрі покривають Церкву, завжди залишалася й залишається незмінною Божественна риза вічності, в яку її зодягнуто в день П’ятидесятниці», – пише, розкриваючи смисл таїнства Церкви, Блаженніший Митрополит Володимир. У науковій праці червоною ниткою проходить думка про животворний вогонь П’ятидесятниці як невичерпне джерело благодаті в навколишньому світі, як горнило, де виплавилася субстанція трансцендентного феномена Церкви Христової.

Період: друга половина 20 століття
Розміри: 165 х 45 х 3 мм
Матеріали: срібло