Набір монет «Нові 7 чудес світу»

Набір монет «Нові 7 чудес світу»

7 липня 2007 року у Лісабоні, Португалія, було оголошено список семи чудес сучасного світу. Кандидатами до нового списку виступили славетні об’єкти з усього світу, створені до 2000 року. Проєкт було реалізовано для збереження світової культурної спадщини для майбутніх поколінь. Отож в кілька етапів з 77 кандидатів було обрано 7 нових чудес світу: Великий Китайський мур, Колізей, статуя Христа Спасителя, Петра, Чичен-Іца, Мачу-Пікчу, Тадж Махал.

У 2008 році компанією CIT був випущений набір монет «Нові 7 чудес світу». Сім монет номіналом 500 монгольських тугриків викарбувані зі срібла 925 проби, вагою 25 г, діаметром 38,61 мм. Тираж склав 2500 шт. На аверсі кожної з семи монет розміщено зображення окремого чуда світу з частковим кольоровим фарбуванням поверхні, його назва англійською мовою півколом угорі та мовою країни розташування, логотип серії монет. На реверсі – логотип Центрального банку Монголії, нижче номінал монети, півколом внизу – вага, матеріал та проба, країна карбування.

Монети розташовані у вигляді цифри 7 у пластиковій основі-підставці з металевою ніжкою. Набір експонується в основній залі Музею.

Коротко про Нові 7 чудес світу:

– Великий Китайський мур збудований у 7 ст. до РХ – 16 столітті після РХ для захисту північних кордонів Китайської імперії. Мур є найдовшою у світі спорудою, створеною людьми, – його протяжність понад 6200 км.

– Колізей (Італія) – гігантський амфітеатр, розташований у центрі Рима, що міг вмістити близько 50 000 глядачів. Він був побудований між 70 і 80 роками і діяв до 404 року переважно як місце гладіаторських боїв, видовищних битв із тваринами та публічних страт.

– Христос-Спаситель (Бразилія) – ця статуя збудована у 1922-1931 роках на вершині 710-метрової гори Корковаду, звідки відкривається вид на місто Ріо-де-Жанейро. Має висоту 38 метрів і важить 635 тон.

– Петра (Йорданія) – стародавнє місто, відоме багатьма гігантськими кам’яними спорудами, висіченими в скелі з пісковика. Найвідомішою з них є набатейський храм епохи еллінізму, створений у 1 ст.

– Чичен-Іца (Мексика) – стародавнє місто та велика археологічна пам’ятка, побудована цивілізацією майя у 5 ст. Чичен-Іца була центром союзу маянських держав на півострові Юкатан, що утворився у 10 ст.

– Мачу-Пікчу (Перу) – місто, створене імперією інків приблизно у 1440 році, розташоване на гірському хребті на висоті 2400 м. На багато віків було забуте, а у 1911 році знову отримало всесвітню відомість після виявлення археологом Хірамом Бінгемом.

– Тадж Махал (Індія) – мавзолей із білого мармуру побудований у 1630-1652 роках і вважається найкращим зразком архітектури Великих Моголів. Імператор Шах Джахан замовив його для своєї коханої дружини Мумтаз Махал.

Рік: 2008
Розміри: загальні – 240 х 170 х 8 мм, діаметр монети – 38,61 мм
Матеріал: срібло, емаль, оргскло, сталь