Монета «Зимненський Святогірський Успенський монастир»

Монета «Зимненський Святогірський Успенський монастир»

Свято-Успенський Святогірський Печерський Зимненський монастир – одна з найдавніших обителей України. Він знаходиться на Волині, неподалік від Володимир-Волинського, на Святій Горі понад річкою Луг. За переказом, обитель була заснована  рівноапостольним князем Володимиром у 1001 році, тобто на 50 років раніше Києво-Печерської Лаври. Святий Хреститель Русі збудував тут два храми і дерев’яний зимовий терем, звідки й пішла назва монастирського села. З 1996 року монастир має статус ставропігії, тобто безпосередньо підпорядковується Предстоятелю Української Православної Церкви.

Блаженніший Митрополит Володимир як Священноархімандрит Зимненського монастиря зазвичай кілька разів на рік відвідував обитель, особливо у дні різдвяних та великодніх свят, а також на свято вшанування Зимненської ікони Божої Матері (24 вересня).

«Зимненський Святогірський Успенський монастир» — пам’ятна срібна монета номіналом 20 гривень, випущена Національним банком України та введена в обіг 30 червня 2010 року. Вона належить до серії «Пам’ятки архітектури України». Викарбувана зі срібла 925 проби, вагою 62,2г. або 2 тройські унції, діаметром 50 мм. Наклад монети – 5000 шт.

На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України, написи півколом — «НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ» (угорі), рік карбування монети «2010» і номінал «ДВАДЦЯТЬ ГРИВЕНЬ» (унизу); зображено центральну частину чудотворної ікони в окладі, яку підтримують ангели. Під зображенням ікони — стилізований напис «ЗИМНЕНСЬКА ІКОНА ПРЕСВ. БОГОРОДИЦІ». Елементи оздоблення ікони: три діаманти загальною масою не менше ніж 0,015 карата, 2 сапфіри оранжеві загальною масою не менше ніж 0,012 карата, локальна позолота, вміст золота в чистоті не менше ніж 0,00068 г. На реверсі монети зображено будівлі монастиря на пагорбі, угорі півколом розміщено стилізований напис «ЗИМНЕНСЬКИЙ СВЯТОГІРСЬКИЙ УСПЕНСЬКИЙ МОНАСТИР», унизу на рельєфному тлі — село Зимне, Волинь. Автори: художники Володимир Таран, Олександр Харук та Сергій Харук, Микола Кочубей, скульптори Роман Чайковський, Володимир Дем’яненко.

Монета «Зимненський Святогірський Успенський монастир»

Монета «Зимненський Святогірський Успенський монастир» експонується в основній залі Музею.

Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!