Монета «Різдво Христове»

«Різдво Христове» – пам’ятна монета номіналом 10 гривень, що належить до серії «2000-ліття Різдва Христового». Випущена Національним банком України та введена в обіг 29 грудня 1999 року. Викарбувана зі срібла 925 проби, вагою 31,1 г. або 1 тройська унція., діаметром 38,61 мм та тиражем 10000 шт.

Монети у Музеї Митрополита Володимира

При створенні ескізу монети «Різдво Христове» художник і скульптор Роман Чайковський надихнувся мозаїками Софійського собору в Києві. Дві постаті ангелів, що сповіщають світу про народження Ісуса, знаходяться на аверсі. Також там розміщено зображення малого Державного герба України, напис «Україна», зазначено номінал, вагу, матеріал, пробу та рік випуску монети. Реверс відтворює біблійну оповідь про Різдво Христове: у сяйві Вифлеємської зірки зображено Богоматір із немовлям в оточенні свійських тварин і волхвів з дарами.

Монета «Різдво Христове» також були випущені номіналами 5 та 50 гривень, із нейзильберу та золота відповідно. До речі, саме срібну монету було відзначено у 2000 році на міжнародному конкурсі “Монета року”, заснованому видавництвом Krause Publications (США). Вона здобула перемогу у номінації “Найкраща монета, що надихає”.

Монета  експонується в основній залі Музею.

Рік: 1999
Розмір: діаметр 38,61 мм
Матеріал: срібло