Монета «Батурин – гетьманська столиця»

«Батурин» — пам’ятна монета номіналом 10 гривень, що належить до серії «Гетьманські столиці». Присвячена місту на сході Чернігівської області – столиці Гетьманщини, резиденції гетьманів Лівобережної України Д. Многогрішного, І. Самойловича, І. Мазепи та К. Розумовського. Починаючи з 1669 року тут розміщувались і функціонували вищі урядові установи, мешкали представники козацької старшини. Зруйнований у 1708 році за наказом російського царя Петра І, Батурин відродився і вдруге й востаннє став столицею козацької держави за гетьмана Кирила Розумовського, але назавжди залишився символом національної державності.

Монета випущена Національним Банком України у 2005 році.  Викарбувана зі срібла 925 проби, вагою 31,1 г. або 1 тройська унція., діаметром 38,61 мм та тиражем 5000 шт.

На аверсі монети зображено угорі малий Державний Герб України на тлі променів, які символізують мрію про незалежну Україну, напис «Україна», по обидва боки монети — запорожців з ікони Покрови Січової, маса, номінал та рік випуску, позначення металу та проби, логотип Монетного двору НБУ. На реверсі монети зображено чотири портрети в медальйонах з підписами: Дем’ян Многогрішний, Іван Самойлович, Іван Мазепа, Кирило Розумовський,  герб та вид Батурина з лубочної картини середини XIX століття, назва монети та серії. Автор: художник та скульптор Володимир Атаманчук.

Медаль експонується в основній залі Музею.

Монета «Батурин - гетьманська столиця»

Рік: 2005

Розмір: діаметр 38,61 мм

Матеріал: срібло

Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!