Картина «Монастир у Зимному»

Картина «Монастир у Зимному»

Свято-Успенський Святогірський Печерський Зимненський монастир – одна з найдавніших обителей України. Він знаходиться на Волині, неподалік від Володимир-Волинського, на Святій Горі понад річкою Луг. За переказом, обитель була заснована  рівноапостольним князем Володимиром у 1001 році, тобто на 50 років раніше Києво-Печерської Лаври. Святий Хреститель Русі збудував тут два храми і дерев’яний зимовий терем, звідки й пішла назва монастирського села. З 1996 року монастир має статус ставропігії, тобто безпосередньо підпорядковується Предстоятелю Української Православної Церкви.

Блаженніший Митрополит Володимир як Священноархімандрит Зимненського монастиря зазвичай кілька разів на рік відвідував обитель, особливо у дні різдвяних та великодніх свят, а також на свято вшанування Зимненської ікони Божої Матері.

Картину Блаженнішому Митрополиту Володимиру подарував під час одних з відвідин Зимненської обителі сам автор – луцький художник Леонід Литвин. Свою роботу, розміром 90х65 см він виконав у 2010 році олійними фарбами на полотні.

Картина «Монастир у Зимному»

Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!