26 квітня 2009 року на прохання Блаженнішого Митрополита Володимира з Греції до Києва була доставлена правиця святителя і чудотворця Спиридона Тримифунтського – одного з найбільш шанованих святих Православного світу. Владика Володимир з собором духівництва і тисячами боголюбивих віруючих зустрів святиню на площі перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври та відслужив подячний молебень. Потому Його Блаженство привітав митрополита Керкірського, Пакського і Діапонтійських островів Нектарія та членів делегації Елладської Православної Церкви: «Ми сердечно дякуємо Вам за ту радість, яку Ви створили нам, коли привезли сьогодні десницю святого Спиридона. Просимо Ваших молитов за наш народ, за нашу святу Церкву і за весь православний світ, щоб він у мирі, злагоді, любові славив Воскреслого Христа та наслідував би Вічну Пасху». Впродовж місяця святині вклонилися віряни у найбільших містах нашої держави.
До події принесення мощів в Україну були виготовлені спеціальні ікони святителя Спиридона Тримифунтського, які благословив Митрополит Володимир. Один з образів нині знаходиться у відтвореному кабінеті приснопоминаємого Архіпастиря у його меморіальному музеї.
Святитель Спиридон жив на Кіпрі та був єпископом міста Тримифунта (нині це село Тремефусья). Його життя було втіленням Божої заповіді любові до ближніх. Бідним він роздав свій маєток, а сам задовольнявся малим. Господь наділив свого угодника даром чудотворення – зцілювати невиліковно хворих і виганяти бісів. Відоме чудо, яке святитель Спиридон звершив на Першому Вселенському соборі 325 року, відстоюючи догмат про Пресвяту Трійцю перед єретиками-аріанами: він стиснув у руці цеглину, і тієї ж миті з неї вийшли вогонь та вода, а в його руці залишилась глина. «Так і в Трійці – промовив тоді святий – Три Лиця, але Єдине Божество». Його мощі сьогодні спочивають у храмі святителя Спиридона на грецькому острові Керкіра. У Православ’ї цей угодник Божий вшановується нарівні зі святим Миколаєм Чудотворцем. Пам’ять його відзначається 25 грудня.
Розміри: 19 х 27 х 1,5 см.
Матеріал: літографія, ДСП.
Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!