Ікона святого Воніфатія Феофанівського

Ікона святого Воніфатія Феофанівського

Преподобний Воніфатій Виноградський (дні пам’яті 29 грудня / 9 січня та 25 січня / 7 лютого) у 1861-1871 роках керував скитом Михайлівського Золотоверхого монастиря у Феофанії – нині Свято-Пантелеймонівський монастир. Під його наглядом збудували дерев’яний корпус для ченців, дерев’яну дзвіницю, цегляну церкву на честь Всіх Святих з дерев’яною дзвіницею, каплицю над Живоносним джерелом, трапезну з кухнею та ін.

23 грудня 2010 року рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Володимира до лику святих було причислено ігумена Воніфатія Виноградського (Журнал №39). 20 лютого 2011 року Його Блаженство очолив прославлення святого Воніфатія, що відбулося у Свято-Пантелеймонівському монастирі у Феофанії. По завершенні богослужіння Владиці Володимиру подарували образ новопрославленного святого.

Ікона святого Воніфатія Феофанівського

Список цього образу знаходиться у Музеї Блаженнішого Митрополита Володимира. Літографічна ікона поміщена у рівний глухий дерев’яний кіот чорного кольору з різним підрамником золотого та коричневого кольорів.

Ікона святого Воніфатія Феофанівського

Рік: 2010
Розміри: ікона – 273 х 328 х 20 мм; кіот – 362 х 420 х 63 мм
Матеріали: літографія, ДСП, рама багетна