Ікона Пресвятої Трійці – подарунок від Православної Церкви Америки

Ікона Пресвятої Трійці – подарунок від Православної Церкви Америки

3-4 червня 2007 року в Києві відбулися урочистості присвяченні 15-річчю Харківського собору та обрання Блаженнішого Митрополита Володимира Предстоятелем Української Православної Церкви. На святкування прибули делегації усіх Помісних Православних Церков.

Делегація Православної Церкви в Америці передали у дар Його Блаженству ікону Пресвятої Трійці та вітальну адресу від Митрополита всієї Америки і Канади Германа (Свайко).

Розміри ікони: 28,1х22,6 см

Ікона Пресвятої Трійці – подарунок від Православної Церкви Америки

Ваше Блаженство, дорогий Брате і Співслужителе!

Для мене велика радість від імені Священного Синоду, кліру, чернецтва та мирян Православної Церкви в Америці привітати Вас, Ваше Блаженство, з 15-ою річницею обрання Вас Митрополитом Київським і всієї України.

Історичний Харківський Архієрейський собор засвідчив, що саме Ваше Блаженство зможе стати люблячою та молитовною опорою єдиної Православної Церкви в Україні і що справді благословення Господа через однодумність ієрархів Української Православної Церкви зійшло на Вас, даруючи вас сили та мудрість керувати вірними, ввіреними Вашому духовному керівництву.

Наші серця наповнюються радістю, бачачи відновлення сотень храмів та монастирів та влаштування численних нових храмів Божих на канонічній території Української Православної Церкви. Це є свідченням самовідданого подвигу любові, який Ви, Ваше Блаженство, добровільно несете заради утвердження Святого Православ’я в Україні.

Ще раз Православна Церква в Америці вітає Ваше Блаженство з 15-річчям Вашого обрання Митрополитом Київським і всієї України та засвідчує свою підтримку канонічній Українській Православної Церкви, яка перебуває під керівництвом Вашого Блаженства, сповненого любові, мудрості та смирення.

Нехай Господь дарує Вашому Блаженству багато років здорового, мирного життя і в усьому добру поспішність на багато років! Іс полла еті Деспота!

З братньою любов’ю у Христі!

ГЕРМАН
Архієпископ Вашингтонський і Нью-Йоркський
Митрополит всієї Америки і Канади

Ікона Пресвятої Трійці – подарунок від Православної Церкви Америки

***

Подарунок від Американської Церкви – це  образ «Старозавітна Трійця». Бога у трьох іпостасях зображають у вигляді, у якому Він Себе являв людям. Одразу у трьох Лицях Бога побачив праотець Авраам, коли сидів при вході у намет під час літньої спеки. «І він ізвів очі свої та й побачив: ось три Мужі стоять біля нього. І побачив, і вибіг із входу намету назустріч Їм, і вклонився до землі» (Бут. 18: 2). Принесеною водою Авраам омив ноги гостям, особисто накрив стіл. Господь пообіцяв, що повернеться за рік, а у Сари до того часу народиться син. «І засміялася Сарра в нутрі своїм, говорячи: Коли я зів’яла, то як станеться розкіш мені? Таж пан мій старий!» (Бут. 18: 13). Сказав Господь Авраамові: «Чи для Господа є річ занадто трудна?» (Бут. 18: 15). Новонародженого сина Авраам та Сара назвали Ісаак, що означає «засміявся» – на згадку про несподівану радість, що сталася з Божою допомогою. Явлення Трійці Авраамові відбулося біля діброви Мамре (долина біля Хеврона у Західному березі річки Йордан).

Ікона Пресвятої Трійці – подарунок від Православної Церкви Америки

Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!