Ікона «Пантанасса» з лікарняної палати Митрополита Володимира

Ікона «Пантанасса» з лікарняної палати Митрополита Володимира

Ікона Пресвятої Богородиці «Пантанасса» (в перекладі з грецької – «Всецариця») – один із найвідоміших чудотворних образів Святої Гори Афон та головна святиня Ватопедського монастиря. Вона прославилася у 17 столітті. Згідно з монастирським переказом, одного разу на Афон із Кіпру прибув молодий чоловік. Він прийшов у монастир, і коли переступив поріг церкви обличчя Богоматері засяяло яскравим світлом, а невидима сила повалила гостя на землю. Прийшовши до тями, молодик розповів братії, що він далекий від Бога і займається – магією. Чудо переконало юнака змінити своє життя і стати богобоязливою людиною. Згодом ікона «Пантанасса» прославилася численними чудесами. Існує безліч свідчень вірян, які зцілилися від різних хвороб. Але особливо до «Всецариці» звертаються при онкозахворюваннях – у Ватопедському монастирі зберігається чимало письмових свідчень про людей, які отримали зцілення від Божої Матері.

Іконографія образу належить до типу «Панахранта», тобто «Всемилостива». На іконі Мати Божа зображена сидячою на престолі, в руках Вона тримає Богонемовля Ісуса, Який благословляє правицею тих, хто молиться. Навколо Них – архангели. Святкування на честь образу «Пантанасса-Всецариця» звершується 31 серпня.

Ікона «Пантанасса» з лікарняної палати Митрополита Володимира

Ікона, що нині зберігається в Музеї, знаходилася у лікарняній палаті Митрополита Володимира у день його блаженного упокоєння 5 липня 2014 року. Образ свого часу був привезений з Афону у подарунок Владиці.

Розміри: 11,8 х 9,2 см.

Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!