Дикирій та трикирій Блаженнішого Митрополита Володимира

Дикирій та трикирій

Дикирій та трикирій, з грецької, відповідно, — «двосвічник» та «трисвічник» — богослужбові предмети, якими архієрей (патріарх, митрополит, архієпископ чи єпископ) благословляє вірних під час Божественної літургії та інших служб. Дві свічки дикирія символізують дві природи у Ісусі Христі – Божественну та людську, а три свічки трикирія – Пресвяту Трійцю — Бога-Отця, Бога-Сина і Бога-Духа Святого. Ці предмети з’явилися в богослужбовому вжитку в IV-V століттях.

Блаженніший Митрополит Володимир у Києво-Печерській Лаврі

Дикирій та трикирій, що експонуються в основній залі Музею, Митрополит Володимир використовував у 2005-2012 роках.  Вони виготовлені з мідних сплавів та покриті позолотою. Рукоять та основа кожного зі свічників прикрашені філігранним мереживом. Між свічками розташований чотирикінцевий хрест з білим камінням, яке також прикрашає ніжки основи. Богослужбові предмети виготовлені на художньо-виробничому підприємстві «Софріно» (РФ).

До речі, одним з найцікавіших експонатів є рідкісний образ святого Миколая Чудотворця, на якому святителя зображено з дикирієм та трикирієм.

Період: 2000-ті рр.

Розміри: висота – 305 мм, діаметр основи – 138 мм

Основні матеріали: латунь, мідь, каміння

Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!