Біблія арабською мовою з сирійського монастиря святої Фекли

Біблія арабською мовою з сирійського монастиря святої Фекли

Патріарший монастир святої рівноапостольної Фекли є однією з головних християнських святинь Сирії. Він розташований на висоті 1600 метрів у місті Маалюля, що за 55 км на північний схід від столиці Дамаска. Обитель побудовано поруч із печерою, в якій жила і була похована свята Фекла Іконійська, учениця апостола Павла. Хоча сучасний монастир датується 1935-м роком, є припущення, що першу обитель тут заснували ще у IV столітті. При монастирському комплексі діє школа-інтернат для дівчаток-сиріт – її побудували при нинішній ігумені матушці Пелагеї. 

Серед експонатів Музею Блаженнішого Митрополита Володимира є експонат, пов’язаний з монастирем святої Фекли та її настоятелькою ігуменею Пелагією. Це Біблія арабською мовою, яку матушка підписала у дарунок Владиці Володимиру у жовтні 2007 року. Книга видана у 2000-х роках у Нідерландах – це найбільш поширений переклад, здійснений  Елаєм Смітом та Корнеліусом ван Дейком та надрукований у 1865 році. Написана арабською мовою із середніми голосними, яка є основною мовою Близького Сходу та релігійною мовою мусульман у всьому світі. Металеве-пластикове оздоблення обкладинки виконано насельницями монастиря святої Фекли.

Митрополит Володимир не відвідував цей монастир, проте у самому Дамаску побував у складі групи паломників у Фомину неділю, 17 травня 1966 року. Пізніше у своєму щоденнику архімандрит Володимир записав:

«Дамаск. Апостол Павло постає перед духовним поглядом. Дивився місце, де Христос зустрів апостола Павла: Савле, Савле, навіщо ти переслідуєш Мене? Важко тобі йти проти рожна (Діян. 9, 4-5). Місце відзначене каплицею. Потім Владика Володимир показав мені стіну та вікно, через які апостол Павло був спущений у кошику… Потім з гори бачив увесь Дамаск, який так багато був пов’язаний із апостолом Павлом та історією Християнської Церкви».

Експонується Біблія в основній залі Музею.

Рік: 2000-ні
Розміри: 185 х 128 х 45 мм
Матеріали: папір, метал, пластик