Антимінс храму Покрова Пресвятої Богородиці

Антимінс храму Покрова Пресвятої Богородиці села Гайворон, XX століття

Антимінс освячений архієпископом Чернігівським і Ніжинським Андрієм (Сухенком) 22 липня 1952 року для храму на честь Покрова Пресвятої Богородиці села Гайворон, Дмитрівського району, Чернігівської області (нині Ніжинський район).

Храму Покрова Пресвятої Богородиці у селі Гайворон
Храму Покрова Пресвятої Богородиці у селі Гайворон

Перша церква збудована в Гайвороні у часи Гетьмана Богдана Хмельницького. Новий масивний дерев’яний храм збудовано всередині XIX століття. Під час Другої світової війни у стінах храму був шпиталь для воїнів німецької армії, потому за радянської влади у ньому влаштували зерносховище. У часи Незалежності парафія відродила духовне життя – 1992 року відправили першу Літургію.

23 травня 1969 року Блаженніший Митрополит Володимир, який тоді був єпископом Чернігівським і Ніжинським та тимчасово керуючим Сумською єпархією благословив антимінс для іншої парафії: «Подано для священнодійства у храмі Покрова Пресвятої Богородиці у селі Перекопівка Роменського району Сумської області».

Єпископ Чернігівський і Ніжинський Володимир. Фото кін. 1960-х рр.
Єпископ Чернігівський і Ніжинський Володимир. Фото кін. 1960-х рр.

Перші відомості про церкву в Перекопівці відносяться до 1831 року. Спершу вона була дерев’яною. Кам’яна церква з дзвіницею в ім’я Покрови Пресвятої Богородиці була збудована в 1885 році. 1931 року храм закрили; хрести зняли і на церкві повісили червоний прапор. Приміщення почали використовувати як зерносклад. 1934 року церкву зруйнували, а цеглу використали для будівництва клубу і тротуару на вулиці Новоселівка. Покровська парафія нині діє в Перекопівці.

Довідково. Антимінс — те, без чого не можливе звершення Божственної літургії. Знаходиться він у вівтарі. Це спеціальний плат  на якому традиційно зображається сцена покладення до гробу Ісуса після зняття Його з Хреста, знаряддя  Його страти та чотири євангелісти. У плат зашита частина мощів когось зі святих. Антимінс підписується правлячим архієреєм, тому він водночас є і документом, що дозволяє звершувати Літургію у храмі.

Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!